Yeni adresimiz www.tafdi4.com olmuştur.

Dirty Dancing, 1987 filmi, Jennifer Grey ve Patrick Swayze'nin başrollerinde olduğu, bir aile tatilinde çapkın bir organizatör ile tanışmaya çalışan hayallerini gerçekleştirmek için büyük adımlar atan Carolina Kasabası'ndaki 17 yaşındaki çocuk kızının gerçek hikayesini anlatır.

Babasının aileleri Kentucky'den oraya taşıyan ve hala tatil kampının arkasındaki kasabaya ailesi olarak giden Dr. Jake Houseman'ın kızı Frances "Baby" Houseman'dır. Kasabayı ve özellikle tatil kampını keşfetmek istiyor olsa da, Babası Baby'nin dans bölümüne herhangi bir zamanda girmesine izin vermezken, Baby kasabada gece, resmi dansını öğrenmek ve bunun çok ötesine geçmek için kendini geliştirecek.

O, 20'lerinde iki kez iki züppe Johnny Castle adlı dansçı ile tanışıyor. Johnny, lider dansçı olarak tatil kampına iş kazanan, çalışırken çalışmayan ve kasabada Jimmy ile ilgili yaralı bir sır tutan bir organizatördür. Baby ile çalışması gerektiğine inandığını Johnny ve tatil kampı kadarıyla karşı karşıya kalır.

Birbirlerine karşı çekici olan Johnny ve Baby, aralarındaki tutku Johnny'nin etkileyici dans becerilerinin sıradan, kasaba bekarlarına aksi tersinde tutkusu sürmesine izin veriyor. Johnny, Baby'ye dans etkinliğindeki başrolünün sürmesi için yardımcı olur. Baby, dans etkinliğine katılmak ve böylece başarılı olmak için mücadele eder. Daha sonra ilişkisinin ailesi tarafından karşılanmaması olasılığıyla yüzleşirken, böyle bir durumun kendi belirleyiciliğine, kişisel özgürlüğüne ve birlikte dans etme sevgisine olan inancını nasıl arttırdığını açıklıyor.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.0
IMDB Oy Sayısı 247.909
Süre
Yapım Yılı 1987
Tür Dram Müzik Romantik
Yönetmen Emile Ardolino
Senaryo Eleanor Bergstein
Oyuncular Jennifer Grey Patrick Swayze Jerry Orbach Cynthia Rhodes

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • jonedone

  jonedone

  43 dakika önce
  0
  cevapla

  filmlerin başında, içinde her yer reklam, tamam olsun da bu kadarı da fazla..

  • Ziyaretçi

   Deroçka

   1 yıl önce
   0
   cevapla

   Harikulade, eşsiz bir şaheser...