Yeni adresimiz www.tafdi4.com olmuştur.

Superman, 1978 yapımı olan Amerikan aksiyon, macera ve fantastik filmidir. Film, DC Comics tarafından yayımlanan tüm zamanların en sevilen süper kahramanlarından Superman'ün başından geçen hikayesini anlatmaktadır.

Hikaye, küçük bir köyden Krypton adında tehlikeli bir gezegenden kaçan Jor-el ve Lara adlı bir çiftin oğlu olan Superman'ün hikayesine odaklanır. Babaları, oğlunu bir gemiyle dünyaya gönderir, fakat bu gemi hamile ve çaresiz bir Meme ile Kansas'ta yaşayan yerlilerin bir çiftine düşer. Çocukları Clark Kent olarak isimlendirir ve onu, güzel gönüllü bir köylü ailesi şeklinde yetiştirir. Köyün yerlileri zamanla onun doğalanta birey olduğunu bulurlar.

Clark 18 yaşına geldiğinde artık üstün kuvvetleri gerçekten olduğunu öğrenir ve böylece Superman olarak herkese karşı sorumluluk almaya karar verir. Yeryüzündeki tehlikeli bir grup terörist, dünyayı sömürmek üzere düzenledikleri planları gerçekleştirmek için lider olmak için Lois Lane ile (Margot Kidder) bir araya gelir. Superman olarak, Clark dünyayı tehlikealtındaki tehlikelerden kurtarmak için, adalet ve kahramanlık gerektiren zorluklarla yüzleşmek zorundadır.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 183.558
Süre
Yapım Yılı 1978
Tür Aksiyon Macera Dram
Yönetmen Richard Donner
Oyuncular Marlon Brando Gene Hackman Christopher Reeve Ned Beatty

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?