Yeni adresimiz www.tafdi4.com olmuştur.

Barry Lyndon, Stanley Kubrick tarafından 1975'te çekilen epik bir dram filmidir. İrlandalı amatör Beyaz Tüyler Barry Lyndon'u canlandırıyor. Barry, İrlanda'daki köye hapsedilmiş güzel bir genç kız olan Ned Ward'ın kızının sevgisini kazanmak için zorlu çizmeler giymeye karar veriyor.

Barry, genç bir milis askerinden önce, kumarhanede parasını iyi bir çizgide harcayarak İngiliz asker birliğine katılarak İngiliz ordusuna katılıyor. İngiliz ordusu, Fransız İhtilali sırasında atılmak zorunda olmadan güçlü bir birlik oluşturmuak için Sisilya'ya gönderilir. Barry burada bulunan aristokrat Lord Luddite tarafından kontrol edilen Luddite Hangarı'na katılıyor.

Lord Luddite ile aralarında oluşan dostluk büyüyor, Barry Lord Luddite'a olan sadakatini göstermek için düzinelerce başarılı misyon üstleniyor. Bir süre sonra Barry, Lord Luddite'ın çok sevdiği kız kardeşi Lady Lyndon ile evleniyor. Barry, Lady Lyndon'un nüfuzuna dayanarak ve güçlü ticaret anlaşmaları kurarak düşkün veya züngür borçluğunu azaltıyor.

Bu, Barry’nin aristokrat olarak çalışılan Luddite ailesinden ayrılacağı ve miras sahibi olacağı anlamına geliyor. Ancak Lady Lyndon'un ölümü sonrası, Lord Luddite'ın ukalalıklarının arttığı ve eski arkadaşı ile başına dert açtığı gözleniyor. Barry Luddite'a karşı verdiği mücadele ile kısa bir sürede büyük bir servete sahip oluyor. Bu süreçte, Isabella vagyonunu almaya çalışan güçlü bir rakip olan Sir Charles Lyndon ile tanışıyor. Sir Charles başarmak için şerefsizliklerle karşı karşıya kalıyor.

Barry Lyndon, kanıtlayabilecek sabır ve gücü bulmanın hikayesidir. Barry, yaşamının sonunda hayatının üzerinde onurla ayak uçuruyor.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 8.1
IMDB Oy Sayısı 177.624
Süre
Yapım Yılı 1975
Tür Macera Dram Savaş
Yönetmen Stanley Kubrick
Oyuncular Ryan O'Neal Marisa Berenson Patrick Magee Hardy Krüger

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?