Yeni adresimiz www.tafdi4.com olmuştur.
supertotobet

Memento, Christopher Nolan tarafından 2000 yılında yönetilen ve siyah beyaz ve renkli olarak çekilen neo-noir filmi. Filmin baş karakteri, hafıza kaybı olan ve küfürbaz olan Leonard Shelby (Guy Pearce) olarak tanımlanır. Onu, arkadaşı, bir çağırı merkezi operatörü olan Natalie (Carrie-Anne Moss) ile bir araya getiren bir cinayeti çözmeye çalışıyor.

Film, Leonard'ın kısa süreli hafızasının etkisi altındaki geç kalan anıları üzerinde odaklanıyor. Leonard, intikam için cinayeti çözmeye çalışıyor, ancak her hatırladığı şeyyi kartlar şeklinde not almak zorunda kalıyor ve unutacağını bilmesi nedeniyle baştan çıkarılmış oluyor. Natalie onu destekliyor ama Leonard, hafızasının zayıflamasından dolayı, Natalie'nin arkasındaki sebebi asla tam olarak anlayamıyor.

Film, geriye doğru ilerleyen paralel hikaye anlatımı kullanarak Leonard'ın her kazandığı hatırlayış ve öğrendiği gerçekleri anlatıyor. Leonard, arkasında bıraktığı detaylı ayrıntıları üzerinde çalışarak cinayeti çözmeye çalışıyor ve intikamını almanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor. En sonunda, Leonard'ın gerçekleri ve arkasındaki suçluyu bulmasıyla film tamamlanıyor.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 8.4
IMDB Oy Sayısı 1.284.690
Süre
Yapım Yılı 2000
Tür Gizem Gerilim
Yönetmen Christopher Nolan
Senaryo Christopher Nolan
Oyuncular Guy Pearce Carrie-Anne Moss Joe Pantoliano Mark Boone Junior

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • imdbtop250

  imdbtop250

  1 yıl önce
  0
  cevapla

  Alttaki lavuklara bakmayın gayet iyi film

  • simyager

   simyager

   4 yıl önce
   1
   cevapla

   Film ilk başta karışık geliyor ama sonunda ortaya çıkıyor. Puanına göre beğendim desem yalan olur

   • Qwilleran

    Qwilleran

    5 yıl önce
    3
    cevapla

    S*kerim senin yapacağın filmi he

    • NQxx1453

     NQxx1453

     5 yıl önce
     0
     cevapla

     Film Tam anlamıyla bir baş yapıt nolan yüzünüzü gülderecek

     • Nako

      Nako

      6 yıl önce
      5
      cevapla

      Bu filmle Dae-Su(Oldboy) ile kurduğum bağlam bence harika... Filmin ilk 10 dakikasını izliyorsunuz sonra olay nasıl bu hale geldiğini merak edip devamını getiriyorsunuz ve sonunda yapmasaydım diyorsunuz en azından benim için böyle oldu çünkü senaryoda çok boşluk var çok sorum var.

      • Nako

       Nako

       6 yıl önce
       5
       cevapla

       Bu filmle Dae-Su (Oldboy) ile kurduğum bağlam bence harika... Filmin ilk 10 dakikasını izliyorsunuz sonra olay nasıl bu hale geldiğini merak edip devamını getiriyorsunuz ve sonunda yapmasaydım diyorsunuz en azından benim için böyle oldu çünkü senaryoda çok boşluk var çok sorum var.