Yeni adresimiz www.tafdi4.com olmuştur.
supertotobet

Prizzis Honor, Fransız-Kanadalı kalabalık filmi yönetmeni John Huston tarafından 1985 yılında çekilmiştir. Filmin hikayesi, Mafia ailesi üyesi olan Felix O'Bannon tarafından kendisine söz verilen ihanetin öcünü alma arayışı üzerine kurulmuştur.

Felix (Jack Nicholson), Mafia ailesi başkanı Don Corrado Prizzi'nin incisi olarak çalışarak büyümüştür. Ancak Don'un oğlu Dominck (William Hickey) tarafından işlerini hırsızlıkla suçlanır. Felix tarafından davet edilen tek tuşla patlayabilecek bombalı ve istihbaratı ayarlamak için görevlendirilmiştir.

Felix, kendisine attığı hatanın cezasını ödetmek ister. O, onu suçluyor olduğu belirtilen Adam Kanine (Robert Loggia) için bir plan hazırlar. Gizlice Organize Suçla Savaş Bürosu adı verilen ve dosyasındaki detayları kanıtlayan Kanine'yi tek tuşla yakalamak için bir araya toplanır.

Sonrasında, Don Corrado'nun Felix'i bağışlaması üzerine, tehlikeli bir görev üstlendiği ortaya çıkar. Hazırlanan planın da yardımıyla, en büyük rakibi kan davalı olan Don Corrado'nun cesur liderlik yeteneğini test etmek için, Felix Kanine'yi yakalamak için cesaretli bir şekilde Don Prizzi'nin anısına saygı gösterir.

Tüm planlarını Doğu Avrupalı mafya envanteriyle tehdit eden Kanine yakalanma görevini yerine getirdikten sonra, Don Corrado ve adamları tüm bu hareketleri nedeniyle Felix'e minnettar kalır. Ayrıca, Don Corrado, Felix'in onurunu temizlemeyi teklif eder.

Don Corrado Felix'i insanlığa yaptığı hizmetler nedeniyle ödüllendirir ve Felix, sonunda sevdiği Donna (Kathleen Turner) ile mutlu bir sona sahip olur.

Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 6.7
IMDB Oy Sayısı 25.696
Süre
Yapım Yılı 1985
Tür Komedi Suç Dram
Yönetmen John Huston
Senaryo Richard Condon Janet Roach
Oyuncular Jack Nicholson Kathleen Turner Robert Loggia

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?